סוגי כיסאות שישדרגו לכם את המשרד

זה כמובן די מובן מאליו: כיסא הוא חפץ נחוץ מאין כמותו בסביבה המשרדית. בסופו של יום, רובם המוחלט של העובדים המשרדיים מבלים את מרבית שעות העבודה בישיבה על כיסא ועל כן חשוב להשקיע ברהיט הזה. במאמר הבא נציג מספר סוגי כסאות שישדרגו לכם את המשרד.

חופשי על הבר

כשחושבים בראש על כיסאות משרדיים לרובנו עולה אסוציאציה די אחידה של כיסא אפור מסתובב עם שתי משענות לידיים. אולם המציאות לא חייבת להיראות כך – המשרד יכול להיות מעוצב באופן ייחודי ועדיין להיות יעיל ובעל תפוקה נאה. אפשר למשל לגוון את הסביבה המשרדית עם כסאות בר אלגנטיים. הם אולי לא בהכרח הכי מתאימים לשולחן העבודה הפרטי של העובדים אך הם יכולים לשמש אתנחתא עיצובית ותחושתית במקומות אחרים, כגון חדר הישיבות, הקפיטריה וחדרים נוספים במקום העבודה. כיסאות אלו יוצרים תחושה קצת שונה במרחב של מקום העבודה ובהתאם לכך גורמים לאינטראקציה שונה בין עובדים, תפיסה שונה של המקום וכדומה. בנוסף הם יכולים לסייע ביצירת תדמית מעניינת ו-“צעירה” יחסית עבור לקוחות שונים הפוקדים את המשרד. הדבר הנכון עוד יותר במידה ומשקיעים בצבעוניות של כסאות אלו ורוכשים כיסאות בצבעים נועזים ומגוונים.

להכניס קצת טבע למשרד

שימוש בעץ כחומר גלם במרחב המשרדי הולך ורווח בשנים האחרונות. התפיסה כי משרד חייב להיראות מודרני היא אולי כבר לא הכי מודרנית, ולכן משרדים רבים סיגלו להם ניואנסים מהסגנון העיצובי הכפרי. כסאות עץ הם דוגמא טובה לשדרוג של המשרד – מחד מדובר בכיסאות נוחים (בייחוד כיסאות מעץ שמונחות עליהם כריות בד מתאימות), ומאידך הם מסייעים להשריית אווירה של ביתיות וחמימות. בהקשר זה, ישנם מעצבים שיטענו כי כדאי להתאים לכיסאות העץ אווירה עיצובית הולמת בדמות רהיטים נוספים מעץ, שימוש בצמחים ובאדניות, וכן צביעה של הקירות בגוונים בהירים מתאימים.

ארגונומי זה לא מילה גסה

במציאות של המאה העשרים והאחת עובדים רבים מבלים את מירב שעות היום מול מסך המחשב. לעובדה הזאת עשויות להיות השלכות בריאותיות בעייתיות מכיוון שישיבה מרובה על הכיסא והמעטה בפעילות גופנית יכולים לפגוע בגוף האדם בטווח הקצר או הארוך.
המשרד יכול לסייע בכך מעט, ולצייד את עובדיו בכיסאות ארגונומיים ייעודים לישיבה ארוכה. כיסאות אלו מצוידים במשענת המספקת תמיכה מלאה לגב ומורים להפחית את העומס המצטבר על הגוף כתוצאה משעות העבודה הארוכות. מדובר בשדרוג חשוב, אך כדאי לדעת שמומלץ לשלב אותו עם דברים נוספים כמו למשל מתן דגשים על אימוץ תנוחה נכונה ועידוד הפסקות ספורטיביות במהלך יום העבודה (למשל, עשר דקות של יציאה להתאווררות ומתיחת איברים אחת לשעה).

מנוחה מדליקה

אחד הטרנדים החזקים בתרבות הארגונית של ימינו הוא מתן מקום לחדרי מנוחה שווים בסביבת העבודה. כך למשל, במקומות עבודה רבים כבר לא מפתיע לראות שולחן פינג פונג פרוש לרווחה או עמדת גיימינג מושקעת המיועדת לעובדים בזמן הפסקה. הבונוסים האלו בהחלט משרים אווירה כיפית יותר לסביבה המשרדית, ולכן כדאי להתאים גם כמה מכיסאות המשרד לאווירה זאת. לדוגמה, אפשר לצייד את חדרי המנוחה השונים בכורסאות מפנקות (אולי אפילו כורסאות עיסוי) אשר מאפשרות לשקוע בהן בנוחות, לנוח מעט או לקרוא. גם פופים יכולים לתרום לתחושה הנעימה משרד ולשדרג את פינות המרגוע השונות. בכלל, מומלץ לא לחשוב באופן מקובע כשעוסקים ברכש כיסאות משרד וכן לתת ליצירתיות מעט מקום להשפיע. כך המשרד יקבל כיסאות מעוצבים בעלי תכונות שונות שיהפכו אותו למקום ייחודי ומעניין יותר ממשרדים אחרים דומים.

הצטרפו למועדון
הרשמו ותהנו מעדכונים ומבצעים חמים