אם חורף! אז צמר…

איך בוחרים צמר לסריגה?

יש 3 סוגים עיקריים של צמר הנמכרים כיום בחנויות היצירה. הסוג הראשון הוא צמר כבשים וזהו גם הצמר הנפוץ ביותר. צמר זה מגיע במספר גוונים מצומצם והוא משמש בעיקר לסריגת בגדים מחממים. תחת קטגוריה ניתן לכלול גם צמר טלה, הנחשב למחמם יותר. הסוג השני הוא צמר כבשי מרינו. זהו זן מיוחד של כבשים המאופיינים בשיער במרקם צפוף. גם צמר זה מתאים לסריגת פרטי לבוש מחממים במיוחד, כגון סוודרים, צעיפים ושאלים. הסוג השלישי והאחרון הוא צמר אלפקה. צמר זה קליל יותר בהשוואה לשני הסוגים הקודמים שהוזכרו כאן והוא מיועד לסריגת פרטי לבוש עדינים ורכים. אם אינכם בטוחים באיזה סוג צמר לסריגה לבחור, מומלץ להתייעץ עם צוות החנות שיוכלו להעניק לכם טיפים מקצועיים ולכוון אתכם לבחירה המתאימה.

מפגשי סריגה

אם בעבר סריגה הייתה פעולה שביצע אדם בודד כתחביב או כפתרון ליצירת פריטי לבוש, הרי שכיום מקובל לארגן מפגשי סריגה. בדרך כלל מפגשים אלו מיועדים בעיקר לנשים, האוהבים לסרוג ונפגשות כדי ליצור יצירה משותפת, או כדי לחלוק חוויות וללמוד טכניקות חדשות אחת מהשנייה. לעתים במפגשים אלו משתתפות נשים בעלות ניסיון וותק בסריגה, אשר רכשו מומחיות ויודעות לסרוג בקצב מהיר ובמגוון טכניקות סריגה, ולצדן נמצאות נשים בתחילת הדרך, שרק לומדות כיצד לסרוג עם מסרגה אחת או יותר. מדובר במפגשים מהנים ומרווים, היכולים להפוך מתחביב לדרך מעניינת ליצור קשרים חברתיים חדשים.

אביזרים משלימים

מלבד חוטי צמר, ישנם כמובן מסרגות בגדלים שונים, נולים, עיגולי רקמה, גומי, מחטים וחוטי תפירה.
מלבד סוגי המסרגות והגדלים השונים, יש אפשרות לרכוש כיום מכשיר סריגה לילדים. מכשיר זה מסייע לילדים קטנים להתגבר על הקושי בטכניקת הסריגה ולרכוש מיומנות התחלתית שתאפשר להם להתקדם ולהמשיך לסרוג גם ללא המכשיר.

מעוניינת להתחיל לסרוג? תוכלי למצוא באגיאל את כל המוצרים שאת זקוקה להם. כנסי עוד היום לקטגוריית מוצרי הסריגה ותוכלי להתרשם מהמבחר הרחב של האביזרים המשלימים, לצד צמר לסריגה איכותי במגוון צבעים.

הצטרפו למועדון
הרשמו ותהנו מעדכונים ומבצעים חמים